Türk Marşları

Ferit Şentürk

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı

%20 indirim
15,00 TL 12,00 TL
Stoktan Teslim

Millî ruhun tercümanı, millî vakarın manzum seslenişi, millî haysiyetin edebî yorumu olan marşlarımızın her kelimesinde inanç, her dizesinde iman, her kıtasında cesaret ve kararlılık vardır. Özellikle İstiklâl Marşı’mız millete duyulan sonsuz bağlılığın, bağımsız yaşamanın dışındaki her türlü seçeneği peşinen reddetmiş Millî Mücadele azminin kutlu bir eseridir. “Korkma!” seslenişi manevi dirilişin sembolü olarak umutları tazelemiş, ülküleri perçinlemiş, özgüveni ayağa kaldırmıştır. “Çankaya yokuşunda balam!” diye başlayan marş kulağımızdadır. Hasretle söylediğimiz “Çırpınırdın Karadeniz” hâlâ dilimizdedir.

Türklüğün insanlığa yön vermek isteyen fütuhat arayışıyla İslam’ın insaniyete huzur verme mesajları birleşmiştir. Bu duygu ve ülkülerle beslenerek oluşturulan Türk cihan devletleri tarihe damgasını vurmuştur: Dede Korkut olmuş, Edebali olmuş, Hacı Bektaş olmuş, Hacı Bayram olmuş ruhları fethetmiştir. Alparslan olmuş, Yıldırım olmuş, Fatih olmuş, Mustafa Kemal olmuş belaları yok etmiştir. Emrah olmuş, Itri olmuş, Baki olmuş, Sinan olmuş gönülleri kuşatmıştır.

Büyük Türk milleti asırlar içinde bu mükemmel yapıda buluşmuş, zirve isimlerle seslenmiş, söylemiş, dertlenmiş, savaşmıştır.

Özlemlerini, ülkülerini, tasalarını, sevinçlerini ve zaferlerini bağrından çıkmış olduğu evlatlarının üzerinden dile getirmiştir.

Devlet Bahçeli

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Ocak 2020
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,50 x 21,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 104
Barkod : 9789944597586
SU